Předprodej akreditací a rezervaci ubytování zahájímev květnu 2017.

NOVINKA: vzhledem k velkému zájmu a omezeným ubytovacím kapacitám ve Slavonicích budou letos v první vlně předprodeje pouze celofestivalové akreditace s možností rezervace ubytování na celou dobu festivalu. Omlouváme se za opětovné posunutí termínu zahájení předprodeje.
Děkujeme za pochopení.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Milí návštěvníci SLAVONICE FESTu, na této stránce najdete mix informací, které by se vám mohly před příjezdem na festival hodit, Aby na místě nedocházelo  k nedorozuměním a celé 4 dny vládla ve Slavonicích letní pohoda. Těšíme se na vás!

 

POČASÍ

SLAVONICE FEST se koná za každého počasí. Za eventuální nepřízeň počasí nenese pořadatel odpovědnost. Ale bude krásně!

Festivalové centrum - Institut Slavonice

Otevřeno denně  9:00 - 21:00
Kromě dvou klimatizovaných projekčních sálů je v Institutu umístěn prodej všech typů akreditací hudebních vstupenek a vstupenek na místní projekce i Akreditační centrum, kde si návštěvníci vymění předem zakoupené vstupenky, akreditace a vouchery za příslušné akreditační a vstupové náramky. V budově je během festivalu i hlavní organizační štáb, koordinace ubytování a sídlo festivalové produkce. Více ZDE.
Mezi projekcemi si můžete dát na zahrádce Institutu v CAFÉ FESTIVAL cukr, kávu, limonádu:), sklenku prosecca nebo rychlou bagetku.

Spolkový dům Slavonice

Pokladna otevřena denně  9:00 - 20:00
Promítací sál je bezbariérový a klimatizovaný. Návštěvníci si mohou posedět v příjemné kavárně, nakoupit bio sortiment a obdivovat unikátní rekonstrukci objektu. Rozsáhlá přestavba domu v centru Městské památkové rezervace trvala více než rok. Výsledkem je čistý, moderní a útulný objekt, který je denně otevřen široké veřejnosti.  Podávají se tady zdravé snídaně, lehké obědy, přichystaný je čajový bar i dětský koutek. Půjčovna elektrokol, elektroskůtrů a veřejná sprcha. Prodej vstupenek na místní projekce. Dům je bezbariérový.

ŠKOLA na náměstí

Pokladna otevřena denně  9:00 - 19:30
V přízemí školy na náměstí přímo pod pod slavonickou věží je klimatizovaný  kinosál. V prvním patře školy bude od 15 do 17 hodin otevřena  Festivalová tvůrčí dílna pro děti.
V podloubí najdete festivalové RELAX CAFÉ PODLOUBÍ, kde si můžete dát snídani nebo rychlý oběd, výbornou kávu Julius Meinl, pivo Žatec, českou limonádu ZONku, sklenku vína, prosecca nebo oblíbený Aperol, připojit se na wifi a relaxovat.

Kulturák

Pokladna otevřena denně :   Kino 9:00 - 19:30  /   Afterparty 22:00 - 04:00
V prostorách obrovského kulturního domu, který pochází z dob megalomanské komunistické výstavby na konci 70. let, bude přes den  kinosál. V noci se pak v Kulturáku rozjedou taneční party. Prodej vstupenek na místní projekce a party.

Kino Stodola

Pokladna otevřena denně  9:00 - 19:30
V loňském roce přibyl tento netradiční a okamžitě velmi oblíbený klimatizovaný kinosál pro 160 diváků.

Kino Základka

Pokladna otevřena denně  9:00 - 19:30
Letos jsme pro velký zájem  o festivalové projekce zřídili v tělocvičně slavonické základní školy další, v pořadí již sedmý, klimatizovaný kinosál až pro 200 diváků.

Hudba

Na nově vzniklé Open Stage ve slavonickém parku se  odehrají od čtvrtka do soboty od 19 hodin 2 velké koncerty. Ty doplní alternativní Stodola Maříž, která nabídne denně až do neděle od 15 hodin dvě subtilnější vystoupení pro hudební fajnšmekry. Dopravu na trase Slavonice - Maříž a zpět zajišťuje festivalový autobus. Jízdní řád níže. Prodej vstupenek na koncerty ve Slavonicích i v Maříži. Zahajovací koncert  a noční taneční párty budou už tradičně v Kulturáku.

V Maříži se každý den otevře ve 13 hodin v místním kostelíku výstava xxxxx . Prohlédnout si můžete v přilehlé zahradě i sochu Prase v hlavě od Martina Ceplechy.

OBčerstvení

Hladem ani žízní během festivalu nikdo trpět nebude. Slavonice nabízejí dostatek restaurací, obchodů a SLAVONICE FEST připravuje  zóny s občerstvením na všech  festivalových místech:
CAFÉ FESTIVAL nabídne rychlé občerstvení a posezení na zahrádce Festivalového a akreditačního centra v Institutu Slavonice.
RELAX CAFÉ PODLOUBÍ najdete na náměstí u Letního kina. Tady si můžete dát snídani nebo rychlý oběd, výbornou kávu Julius Meinl, pivo, sklenku vína, prosecca nebo oblíbený Aperol, připojit se na wifi a relaxovat.
Občerstvení bude i na OPEN STAGE - gril, domácí hamburgery, pivo Žatec i české limonády ZONka z nedaleké Třebíče, u dámské části publika stále oblíbenější prosecco a mnohem víc.
V hudební STODOLE MAŘÍŽ se můžete těšit na speciální domácí občerstvení a velký čtvercový BAR v KULTURÁKU se i letos postará  o všechny žíznivé tanečníky.

na vozíčku a s průkazem ZTP/P

Naši festivaloví hosté  na vozíčku s průkazem  ZTP, ZTP/Phosté s průkazem ZTP/P mají  vstup zdarma. Jejich doprovod platí plnou cenu. Plně bezbariérový je celý Spolkový dům a jeho kinosál. Kino Stodola  má bezbariérový přístup (nemá bezbariérové soc. zařízení). Na hlavní Open Stage se na koncerty taky dostanete v pohodě (má mobilní bezbariérové soc. zařízení). V osatních prostorách festivalu  vám s vozíčkem po domluvě rádi pomůžeme. 

DĚTi

Festivalové filmové projekce - kromě dětských sekcí - jsou přístupné až od 15 let.

Dětská sekce  ČT pro nejmenší – vstup zdarma, sekce S dětmi do kina – děti do 12 let platí 50% ceny vstupenky, od 12 let plnou cenu. Za děti nesou vždy plnou odpovědnost rodiče. Kino nefunguje jako hlídací koutek.

Děti do 12 let mají na přístupné akce festivalu - koncerty, Letní kino - vstup zdarma a to POUZE v doprovodu zákonného zástupce, který v případě potřeby doloží věk dítěte (ideální je kartička zdravotní pojišťovny, kterou by měl mít každý u sebe).

Od čtvrtka do neděle od 15 hodin ve škole na náměstí dvouhodinová výtvarná dílna pro děti. Letos se zameřením na animovaný film.

Za nezletilé návštěvníky SLAVONICE FESTu nesou  plnou odpovědnost rodiče nebo zákonný zástupce.

DOprava a PARKOvání

Festivalový bus Slavonice - Maříž jezdí 3. - 6. 8. Cena jízdenky je 10 Kč/ jízda.

Slavonice U pekárny - Maříž (přistoupit možno ve Slavonicích  i na křižovatce na Maříž za Benzinou)
14, 14:30, 15:00
Maříž - Slavonice (vystoupit možno i u Open Stage)
18:00, 18:30,19:00

Pokud jste ubytovaní mimo Slavonice, můžete využít festivalovou  dopravu během dne i noci:) Ceny a veškeré informace k dopravě, cenám a časům se dozvíte na recepci Festivalového centra v Institutu Slavonice. Koordinace dopravy, denně od 9:00  David Brabec, Tel.: +420 721 956 102   

!Parkování na náměstí v době festivalu velmi omezené!
Parkoviště u Autobusového nádraží a Vlakového nádraží.

Co si Vzít s sebou

Nezapomeňte na občanku a kartičku zdravotní pojišťovny.  Ve Slavonicích je jeden bankonmat, na některých místech je možné platit kartou. V samoobsluze FLOP na náměstí možnost výběru  hotovost (cashback). Mohly by se hodit holinky a pláštěnky, ale určitě si sbalte klobouk, krém s vysokým opalovacím faktorem, plavky a plážovou osušku. Koupání v nedalekých rybnících. Cyklisti se mohou na festivalu pohybovat i na kole - vlastním, nebo využít půjčovnu kol U Čápů.

Zdraví

AMBULANCE: Tel.: 155

Nemocnice Jindřichův Hradec, a.s., Tel.: +420 384 376 111, Tel.: +420 384 322 070
U Nemocnice 380/III, 377 38 Jindřichův Hradec. Pohotovost, urgentní non-stop příjem!

Nemocnice Dačice, a.s., Tel.:+420 384 358 211, Antonínská 85/II, 380 16 Dačice. Pohotovost jen víkendy a svátky

ZVÍŘATA

V prostorách SLAVONICE FESTu musí být na vodítku a nesmí ohrožovat nebo obtěžovat ostatní návštěvníky festivalu. Ubytování zvířat je možné jen se souhlasem majitele ubytovací kapacity.

ZÁKAZY

Je přísně zakázáno vnášet do prostor konání festivalu skleněné nádoby a lahve, pyrotechnické předměty, otevřený oheň, předměty ohrožující bezpečnost, drogy, psychotropní látky, hořlaviny a zbraně jakéhokoli druhu.

Zákaz kouření během filmových projekcí.

Během koncertů je zakázaný crowdsurfing – plavání na rukách, a stagediving – skákání z pódia.

PRAVIDLA A PODMÍNKY

Změna programu vyhrazena.

Zakoupené akreditace a vstupenky budou ve Festivalovém centru v Institutu Slavonice vyměněny za akreditační/vstupové náramky. Při ztrátě akreditačního/vstupové náramku nevzniká nárok na jeho náhradu.

Organizátor nenese odpovědnost za ztráty a škody vzniklé na majetku či zdraví návštěvníka, pokud vznikly nedbalostí návštěvníka či z viny jiných návštěvníků či třetích osob.

Konfliktní a agresivní chování stejně jako porušení zákazů či pravidel festivalu může být důvodem k vykázání z prostor festivalu, případně k odebrání akreditačního/vstupového náramku bez náhrady.

Z důvodu vlastní bezpečnosti a bezpečnosti ostatních návštěvníků prosíme o zodpovědné chování během festivalu.