Neděle 4. 8. - festivalové tipy

Poslední den festivalu! Můžeme ho začít už v 9 hodin charitativní Jógou s Míšou v parku vedle Festivalového centra, pokračovat na filmy, určitě nevynechat dnešní koncerty v Maříži, kde se dneska bude tančit:), dát si vítězný film Slavonice Festu 2019 a  poslední festivalový drink během promítání v letním kině.

PROGRAM Slavonice Festu stále po ruce!
Přidejte si na plochu svého chytrého telefonu nebo tabletu https://app.slavonicefest.cz (QR kód) a naplánujte si svůj denní program.

 

Filmové tipy

Přidané projekcez cyklu České televize Jak si nepodělat život v kině Fratres:
O 15.45 h film Můj bezvadnej život, v 17.15 h film Až budou krávy lítat.
Autobus na tyto projekce bude odjíždět ze Slavonic v 15.15 h a 16:45 h. Autobusová doprava po projekcích je zajištěna také.

Projekce ve všech osmi sálech začínají už v 10 hodin, Autobus na projekce do FRATRES jede v 9:40 a ve 12:10 od Pekárny. V 18:30 promítneme v Kulturáku vítěze letošní Ceny diváků a vítěze Ceny odborné poroty studentských filmů.  Letní kino Cinestar  uvede dnes od 21 hodin americký hudební velkofilm Zrodila se hvězda s Lady Gaga a Bradley Cooperem v hlavních rolích.

Řbitov zvířátek 10:00 | Fratres | Horror

Řbitov zviřátek / Pet Sematary

 Řbitov zviřátek je adaptací stejnojmenného slavného hororu Stephena Kinga. Ten o této knize prohlásil, že ji považuje za svůj nejděsivější román. Pro fanoušky hororů neexistuje lepší doporučení.

Doktor Louis Creed (Jason Clarke) se s manželkou a dvěma dětmi přestěhoval z velkoměsta na venkov, do velkého domu na kraji lesa. V něm se ukrývá hřbitov domácích mazlíčků, na kterém místní děti odnepaměti pohřbívají svá zvířata, ať už uhynula přirozeně, nebo se stala obětí rušné silnice protínající městečko. Zatímco lékař Louis se ke smrti staví pragmaticky jako k definitivnímu konci, jeho žena Rachel (Amy Seimetz) má po hrůzostrašných zážitcích z dětství s tématem smrti obrovské problémy a hlavně chce před „vědomím konečnosti“ chránit své děti. Když soused, Jud Crandall (John Lithgow), najde ležet u cesty mrtvého Churche, kocoura jejich dcery Ellie, rodiče najednou nevědí, co dceři říct. Je to právě Jud, kdo Louisovi prozradí, že když kocoura co nejdřív pohřbí na zvířecím hřbitově, nebudou jí muset říkat vůbec nic. Kocour se vrátí. Ale trochu jiný. Divočejší. Nebezpečnější.

Utop se nebo plav  12:30 | Kulturák | Komedie

Utop se, nebo plav /  Le Grand Bain

Když depresivní Bertrand, trpící krizí středního věku, odpoví na inzerát, který hledá nového člena do družstva mužského synchronizovaného plavání (ano, máme na mysli mužské akvabely), netuší, že v amatérském družstvu najde nejen přátele, ale i novou chuť do života. Komedie nejen o tom, jak dlouho musíte zadržet dech, abyste přežili život.

 

 

 

Zlatý podraz 15:00| kino stodola | český

Zlatý podraz

Příběh o vášnivé lásce, basketbalu a životě ve stínu politiky. Film začíná v roce 1938. Hlavní linii snímku tvoří osudová láska mladého právníka a sportovce Franty (Filip Březina) k tanečnici Michelle (Patricia Volny), s kterou se seznámí na poválečném Mistrovství Evropy v basketbalu v Ženevě. Michelle je osudem pronásledovaná dívka, která prchla z vlasti před Stalinem i Hitlerem. Jejich příběh, který kromě politiky ovlivní i dva protikladní jedinci trenér Valenta (Stanislav Majer) a funkcionář Hrabal (Ondřej Malý), vrcholí v roce 1951, kdy Evropu už na mnoho let rozdělila železná opona.
Režie: Radim Špaček
Hrají: Filip Březina, Ondřej Malý, Stanislav Majer, Patrycja Volny, Zdeněk Piškula, Jiří Roskot, Chantal Poullain-Polívková, Jaromír Dulava, Jan Hartl, Alena Mihulová, Simona Lewandovská

 

Výstavy

"stín ve křoví"  výstava malířky dany sahánkové                                 Kulturbrücke Fratres

"Výběry z cest" výstava Martina Ceplechy

Denně od 10 do 15  hodin. Vstup volný.

„SARKOFÁG PRO KRÁLOVNU“ Pavel štingl, Zdeněk Lhotský                  kostel Maříž

Od 13 do 18 hodin. V přilehlé zahradě si můžete prohlédnout sochy a instalace MARTINA CEPLECHY. Vstup volný.

"Toman"  filmové fotografie Báry Lockefeer                                         festivalové centrum

Celý den. Vstup volný.


Jízní řád festivalového autobusu ZDE.

hudba

Do Stodoly Maříž doporučujeme vzít si deku nebo podsedáky. Sedí se na balících slámy a leží na louce:)

15:00 StodolA Maříž

Vladimír Merta a United Flavour Soundsystem

18:00 Barák Slavonice
koncert skupiny Zig Zags z Los Angeles
Koncert není součástí festivalu, vstupné na místě.

 

Charita na Slavonice festu - pomáháme společně

PINK BUBBLE

Organizace, která podporuje onkologické pacienty na prahu dospělosti, bude mít na  na Slavonice Festu charitativní FRIZANTE, kterým ji podpořilo Jindrovo Vinařství. A každá sklenička, kterou si dáte, bude opravdu na zdraví.  Přispějete jejím prostřednictvím mladým lidem, kterým zkomplikovalo život onkologické onemocnění, být šťastnější a postavit se co nejdříve zpátky na vlastní nohy. Více se dozvíte na www.pinkbubble.cz

 

KAPIČKA Z.S.

Charitativní bazárek Kapička z.s. podporuje malé děti s akutní leukemií  a jejich rodiny. Založila ho slavonická maminka Naďa Cigaleová, když život jejího syna zachránila transplantace kostní dřeně. Denně od 10 do 19 hodin můžete v obou prodejnách Kapičky přispět nákupem letního festivalového modýlku malým pacientům i vy. V Kapičce bude také probíhat kasičková sbírka, budete si moct koupit kapičkové tašky nebo zacvičit jógu pod širým nebem s Míšou.

Hezký den!