neděle 7. 8. - festivalové tipy


Své filmy dnes uvedou režisér Michal Nohejl - film OKUPACE - a režisérka  Amálie Kovářováv a Milkuláš Minář work in progress projekci připravovaného dokumentu Milion chvilek. Ve Stodole Mříž zahraje Jiří Shmitzer a Mucha a s festivalem se rozloučíme projekcí vítezných filmů. A možná nás čeká neformální párty v Besídce a Atomice na Horní náměstí. Jste nejlepší diváci. Díky moc. Opravdu.:)

První autobus na koncerty do Maříže jede ve 14 hodin od Pekárny. Další časy odjezdů najdete ZDE.

PROGRAM Slavonice Festu stále po ruce!
Přidejte si na plochu svého chytrého telefonu nebo tabletu https://app.slavonicefest.cz (QR kód), přihlašte se a naplánujte si svůj denní program. V aplikaci i na webu  uvidíte barevně rozlišenou obsazenost jednotlivých sálů.

VÍTĚZNÝ FILM - CENA DIVÁKŮ -  a vítězný studentský film uvidíte v 18:30 v KULTURÁKU.

Cenu vyhlásí zakladatel Slavonice Festu Ondřej Trojan.

 

FilmovÉ delegace

Milion chvilek | 10:00 | Spolkový dům | po filmu diskuze s režisérkou Amálií Kovářovou

Milion chvilek "Work in progress" projekce filmu a diskuse s režisérkou Amálii Kovářovou. Najde si dost lidí chvilku pro demokracii? A co to vlastně znamená?
Časosběrný dokumentární film Milion chvilek sleduje na pozadí osudů Mikuláše Mináře a Benjamina Rolla, příběh probouzení občanské společnosti v České republice. V roce 2019 hnutí Milion chvilek zaplnilo Letenskou pláň a to hned 2x za sebou. Co stálo za vznikem organizace, která dokázala rozhýbat celou republiku a jaký byl její příběh po vlně největších prostestů od roku 1989? Mělo to všechno nějaký smysl? Generační výpověď o síle hlasu, o touze něco změnit, o vzestupech a pádech a hlavně - o naději. Volbami to nekončí, volbami to začíná. Film, na kterém se pracuje, přijede na festival představit jeho režisérka, aby mimo jiné v rámci diskuse s festivalovými diváky zjistila, jak na ně působí.

 

Okupace | 12:30 | Kino Stodola | film uvedE režisér Michal Nohejl

OkupaceJedna noc, jeden bar. Ospalý večírek herců po představení naruší návštěva nezvaného hosta. Namol opilý ruský důstojník přišel prodat kanystr armádního benzínu, jenže obchod se zvrhne v závody v pití vodky a Rus, zaujatý nejen pohlednou Miladou, ale hlavně komickou zbabělostí všech přítomných mužů, se k odchodu nemá.

Atmosféra houstne spolu s oblaky cigaretového dýmu, charaktery se lámou, Rus se skvěle baví. Tak skvěle, že nakonec vytáhne zbraň... Večírek v rytmu kosmické psychedelie kultovních Kill the Dandies! se rozjíždí víc, než je osazenstvu milé. Hra se mění v past, hrdinové ve zbabělce a zbabělci v hrdiny. A z okupovaného baru vede jen jediná cesta: revoluce! Po téhle pitce nikdo nezůstane jako dřív.

 

Jízní řád festivalového autobusu ZDE.

hudba                                 

15:00 StodolA Maříž          Jiří Schmitzer 
                                                   MUCHA

Recitál Jiřího Schmitzera je souborem autorských písní a průvodního slova. Jedná se tedy o hudební vystoupení, které je doplněno o pokus vysvětlit zdroj inspirace, popřípadě nastínit situace, za kterých písně vznikaly. Představení tak tvoří celek, který není režírovaný a ukazuje Jiřího Schmitzera v jiném světle než jak je znám z filmových rolí.

Mucha je brněnská pseudopunková formace sdružená kolem písničkářky a podivínky Nikoly Muchové, jež se do povědomí společnosti dostala svým nevybíravým vystupováním, podivným účesem a zejména svými provokativními písněmi oslavující mužskou neschopnost, genderovou nespravedlnost, různé úchylky, menšinový útlak, život v moravské metropoli a jiné podivnosti života. S kytarou vystupuje od svých 15 let a tvrdí, že se na ni stále nenaučila hrát.

Do Stodoly Maříž doporučujeme vzít si deku nebo podsedáky. Sedí se na balících slámy a leží na louce:)

VýstavY

Klára Sedlo " 24 snů za vteřinu"                                                           kostelík / kaple v Maříži

Výstava obrazů mladé akademické malířky otevřená denně od 13 hodin do 18 hodin. Vstup volný.
Znáte ten pocit, když usínáte a před očima se vám míhají úryvky z dnešních zážitků, vzpomínky, myšlenky a vize? To vše se postupně prolíná do bizarní kompozice, která vás přenese do říše spánku – a nebo vám nedá spát. Dostáváte se totiž na kraj svého podvědomí, kde se skrývají netušené věci…
Přesně na této hranici – snu a reality – se pohybuje tvorba Kláry Sedlo. Obrazy, které můžete na výstavě vidět jsou jakýmsi průřezem, ochutnávkou jejího způsobu vyjadřování a vidění světa. Jedná se humorné, podivné, někdy mystické až strašidelné výjevy, zkrátka sny, které si můžete užít za bdělého stavu.

 martin Ceplecha "v zahradě“                                                                zahrada u Mařížské kaple

 Instalace soch a objektů přístupná od 13 do 18 hodin. Vstup volný.

 Další výstavy najdete ve Spolkovém domě a Festivalovém centru.

Charita na Slavonice festu - pomáháme společně

PINK BUBBLE

Organizace, která podporuje onkologické pacienty na prahu dospělosti, bude mít na  na Slavonice Festu charitativní FRIZANTE, kterým ji podpořilo Jindrovo Vinařství. A každá sklenička, kterou si dáte, bude opravdu na zdraví.  Přispějete jejím prostřednictvím mladým lidem, kterým zkomplikovalo život onkologické onemocnění, být šťastnější a postavit se co nejdříve zpátky na vlastní nohy. Více se dozvíte na www.pinkbubble.cz

 

KAPIČKA Z.S.

Charitativní bazárek Kapička z.s. podporuje malé děti s akutní leukemií  a jejich rodiny. Založila ho slavonická maminka Naďa Cigaleová, když život jejího syna zachránila transplantace kostní dřeně. Denně  10 -12 a 13 -16 hodin můžete v Kapičce v Kulturáku přispět nákupem letního festivalového modýlku malým pacientům i vy.