Letní filmový a hudební festival Slavonice Fest slaví 10 let

Festival, který založil v roce 2014 na česko-moravsko-rakouském pomezí, v příhraničním renesančním městě Slavonice, filmový režisér a producent Ondřej Trojan, letos přivítá diváky už podesáté. Od středy 2. do neděle 6. srpna.

A podesáté ve Slavonicích a nedaleké Maříži chceme naplnit naše motto a užít si spolu s diváky „ To nejlepší z léta, filmů a hudby“.

Na 75 filmů, 12 koncertů – 4 velké a 8 komornějších, výstavy umění, setkání s filmovými tvůrci, debata s českými novináři, program pro děti, taneční párty nebo večerní posezení s přáteli a hlavně zase velká pohoda. Přesně to plánujeme pro letošní Slavonice Fest.

Bonusem, který jinde diváci nenajdou, je zasazení festivalu do kulis jindy ospalého renesančního městečka a krásná okolní příroda. Máme 6 kinosálů a některé jsou opravdu netradiční. Promítáme v tělocvičně školy nebo ve stodole, kde přes rok parkují auta, největší sál stavíme v obřím kulturáku, do kterého se za totality vešlo skoro celé město. A kapacita letního kina na náměstí pod slavonickou věží je téměř neomezená. Koncerty se pak kromě velké scény odehrávají v nedaleké Maříži v kultovní Hudební stodole.

Dramaturgem filmového programu je Ondřej Trojan a jednu z filmových sekcí připravuje i velký filmový fanoušek, malíř a sochař Jaroslav Róna. Uvádíme jak filmové novinky, tak straší snímky, dokumenty, festivalové premiéry a předpremiéry.

Letos festival zahájí film Easy Rider / Bezstarostná jízda. Vybrali jsme ho pro všechny, kteří svou jízdu za svobodou nevzdávají. Od roku 2018, kdy odešel režisér Miloš Forman, a my jsme zahajovali jeho muzikálem Vlasy, pojímáme zahájení jako stylový happening. Na Formanovu počest zaplavili letní kino diváci jako děti květin, za rok už byli všichni ve stylu Horečky sobotní noci a například loni vládly devadesátky s filmem Kouř. Letos nás čeká návrat do roku ´69, kdy Bezstarostná jízda vznikla. Roku, kdy byl Woodstock a všem to strašně slušelo.

Slavonice Fest je svou energií velký relax, během kterého se krásně dají dohnat filmové i hudební resty, mezitím si zaplavat v rybníce nebo se projet na kole. Ale také si můžete v deset ráno sednout na první projekci a z té poslední odejít před půlnocí. Diváci, kteří se na festival vracejí, nám říkají, že si bez něj léto nedokážou představit. A to je největší odměna.

Máme radost, že naši partneři jdou do toho opět s námi a my tak můžeme ve Slavonice Festu pokračovat. Už desátým rokem!

Děkujeme! Těšíme se na vás!

Spolehlivým informačním kanálem je náš FACEBOOK. Kdo ho sleduje, tomu nic neunikne.