SLAVONICE FEST 2019 BUDE!

Napínali jsme vás dlouho, ale ne záměrně. Díky vám, milí diváci, za trpělivost a našim partnerům  za podporu. Těšíme se na vás od středy 31. července do neděle 4. srpna ve Slavonicích, Maříži a letos podruhé i v rakouském Fratres.

PŘEDPRODEJ AKREDITACÍ A REZERVACe UBYTOVÁNÍ ZAHÁjeny

Sledujte náš web a Facebook, kde budeme postupně zveřejňovat novinky a hlavně náš filmový  program.  Na letošní koncerty vás zveme už teď, tady jsou:

 PLAKÁT KE STAŽENÍ http://slavonicefest.cz/plakat.pdf

Filmové projekce budou stejně jako v minulých pěti letech soustředěné do centra renesančních Slavonic. 7 kinosálů a letni kino Cinestar na náměstí nabídnou na 65 filmů z celého světa. Připravujeme ve větším rozsahu sekci filmů s lidskoprávní tématikou v návaznosti na festival Jeden svět, opět zařadíme již tradiční filmové sekce včetně sekce věnované vybrané národní kinematografii. Hudební část festivalu bude stejně jako v roce 2018 jak ve Slavonicích, kde se na Kulturák  Stage odehrají velké večerní koncerty a tradiční noční after party s předními DJ´s , tak i v krásnéhudební Stodole Maříž, kam si zajedeme festivalovým autobusem na pohodové odpolední koncerty. Letos už podruhé se v rámci projektu Zrcadlení zapojí do Slavonice Festu i sousední rakouské Kulturbrücke Fratres. Hlavní program festivalu doplní doprovodný program pro děti i oblíbené výstavy umění.

Ať už strávíte čtyři dny v kině, protancujete večery na koncertech a noci na afterparty, nebo si dáte pohodový mix toho všeho, zůstává spojení filmů, přátelské atmosféry, umění, hudby, přírody, renesančního města a letního relaxu hlavním mottem Slavonice Festu i pro rok 2019. 

Festival ani letos nebude soutěžní. Kromě Ceny odborné poroty pro nejlepší snímek z doprovodné sekce studenstkých filmů bude jedinou cenou, kterou SLAVONICE FEST udělí, Cena diváků pro nejlepší film. Tu loňskou získal film z britské sekce WIND RIVER režiséra Taylora Sheridana. Kdo zvítězí letos, je jen na Vás.