BOURÁK
BOURÁK Sekce Doprovodný filmový program
Středa 4.8.|21:00|LETNÍ KINO CINESTAR

Komedie|2020|Česko/ Slovensko|105 min

Režie: Ondřej Trojan

Hrají: Ivan Trojan, Kristýna Boková, Veronika Marková, Jiří Macháček, Petra Nesvačilová, Kryštof Hádek, Kateřina Winterová, Milan Ondrík, Matěj Ruppert a další

ZAHAJOVACÍ FILM SLAVONICE FESTU 2021

Předloni jsme zahajovali ve stylu Disco, letos to bude chtít něco drsnějšího ve stylu ROCKABILLY a ROCK&ROLLU.

 

Černá komedie Ondřeje Trojana s Ivanem Trojanem v roli Bouráka, věčného frajera, kterému teče do baráku i do života a jeho rodina ho už má plný zuby. Ale i srdce.

Příběh se odehrává ve Šlukdorfu, imaginárním městě na severu Čech, kde po revoluci zavřeli všechny fabriky a místo nich se vyrojily nonstop herny, kasina a šlapky. V  jednom z těch nonstopů s automaty pro zoufalce pracuje i Kamila, osmnáctka, která už má života ve městě, kde chcípnul pes, plné zuby. A ještě víc ji štve vlastní rodina. Odevzdaná matka a otec, který kšeftuje s vraky aut a říká si BOURÁK. Zastydlý puberťák s otřískaným růžovým Cadillacem, který chodí trsat rock and roll s holkou, co vypadá jako ze starého amerického katalogu na podprdy. A navíc jí za matkou pálí šéf, gangster místního formátu, kterému evidentně přeskočilo. Tak Kamile dojde, že musí zasáhnout a donutit mámu konečně šlápnout tátovi na ty jeho špičatý perka! Nebo všechno poletí do luftu.

 

Scénář Petr Jarchovský. Autorskou hudbu ve stylu rockabilly pro film složil Roman Holý.

Trailer