Ochránce - Slabý kus, Veřejný nepřítel
Ochránce - Slabý kus, Veřejný nepřítel Sekce Česká televize

PŘEDPREMIÉRA - Seriál přijede představit kreativní producent Michal Reitler.--------------------- Uvádíme v rámci projektu "Zase spolu / Wieder zusammen" podpořeného z Evropského fondu pro místní rozvoj Interreg Rakousko - ČR

Čtvrtek 5.8.|17:15|SPOLKOVÝ DŮM
Pátek 6.8.|12:30|ŠKOLA NÁMĚSTÍ

seriál|2021|ČR|126 min.

Režie: Tomáš Mašín

Hrají: : Lukáš Vaculík, Lucie Juřičková, Sarah Haváčová, Pavel Řezníček, Ondřej Malý, Regina Rázlová, Josef Carda a další.

Deset skutečných příběhů, které otřásly českým školstvím.

Předpremiéra dvou dílů nového seriálu České televize.

Každý někdy potřebuje zastání. Policie řeší důsledky. Školský ombudsman příčiny. Lukáš Vaculík je OCHRÁNCE.

Aleš Pelán (Lukáš Vaculík) je oblíbeným učitelem na střední škole. Šikana kolegyně ho donutí uvědomit si, že každý někdy potřebuje zastání. Učitelka, které se utopí žák na výletě. Rodiče dětí tyranizovaných nezvladatelným spolužákem. Dívka, co nikdy nechodila do školy. Základka, na které se porvou romské děti s bílými. Vychovatelky diagnostického ústavu, jimž chovanec zavraždí kolegyni... Tyto a další případy bude Pelán vyšetřovat coby školský ombudsman. I když není policista, ale učitel.

 

 SLABÝ KUS

Aleš Pelán je oblíbený středoškolský učitel čelící nařčení, že udržuje zakázané vztahy se svými studentkami. Mezitím na stejné škole dochází k brutální šikaně jeho kolegyně, kterou si žáci natáčí na video… Má každý učitel takovou autoritu, jakou si zaslouží? Nebo si žáci dovolují víc než kdy dřív?

VEŘEJNÝ NEPŘÍTEL

Na příměstském táboře se málem utopí žák místní základní školy. Zatímco leží v kómatu, odpovědným učitelkám hrozí trestní stíhání a nenávist místních. Ombudsman Aleš Pelán spěchá na pomoc. Celá věc je pro něj velmi osobní…

Trailer