Tarbíci
Tarbíci Sekce Česká televize pro nejmenší
Sobota 3.8.|10:00|SÁL INSTITUT 1

Animovaný / Seriál|2018|Česko|60 min.

Režie: Bára Dlouhá

Pokračování úspěšného kresleného seriálu o tarbících a dalších málo známých afrických zvířatech. Příběhy vycházejí ze skutečných vlastností a chování zvířat, ale díky originální poetice režisérky a výtvarnice Báry Dlouhé je jejich svět plný fantazie, humoru a hravosti.

Tom a Týna jsou dva malí tarbíci, kteří mají tajného kamaráda – maličkého afrického čápa marabu. Společně podnikají výlety do africké pouště a savany, a přitom potkávají její prazvláštní obyvatele: vychloubačného medojeda, ochranitelského tlamovce, přísného osináka, vychytralého štětkouna, přičinlivou bělozubku, či tajemné zvíře jménem bongo. Přitom zažijí mnohá překvapení, protože zdání často klame, a ne každý je tak hodný a slabý, nebo naopak tak nepřátelský a silný, jak vypadá. Podívají se na místa, kde zatím nikdy nebyli: na ostrov v jezírku, ke slonímu napajedlu a jednou dokonce do nočního lesa. A přitom se dozvědí vždy něco nového o světě: že když si pomůžeme, jsme silní, jako největší silák, že přání se nám může splnit i bez kouzel, nebo proč je dobré doma pomáhat.

V seriálu nesmí chybět ani tarbičí maminka, která má vždycky pravdu, a tarbičí tatínek, který se vždycky mýlí (hlavně ve svých názorech na „strašlivého“ marabu). A samozřejmě mnoho dalšího - a hlavně oblíbená písnička Afrika.

Trailer