Informace  o programu ročníku 2019 budeme zveřejňovat postupně k datu spuštění předprodeje.

Sledujte náš web a Facebook, kde už brzy zveřejníme interprety a kapely našeho hudebního programu. Ty hlavní, ktěří vystoupí na velké Kulturák Stage, jsme už naznačili. Tak tady jsou - ve středu navážou na zahajovací film taneční MYDY RABYCAD, čtvrtek bude patřit ostravským nestorům BUTY, v pátek vystoupí v Kulturáku TOMÁŠ KLUS a v sobotu se do Slavonic vrátí už poněkolikáté skvělý DAVID KOLLER.

Předprodej akreditací zahájíme v květnu.


Filmové projekce budou stejně jako v minulých pěti letech soustředěné do centra renesančních Slavonic. 7 kinosálů a letni kino Cinestar na náměstí nabídnou na 70 filmů z celého světa. Připravujeme ve větším rozsahu sekci filmů s lidskoprávní tématikou v návaznosti na festival Jeden svět, opět zařadíme již tradiční filmové sekce včetně sekce věnované vybrané národní kinematografii. Hudební část festivalu bude stejně jako v roce 2018 jak ve Slavonicích, kde se na Kulturák  Stage odehrají velké večerní koncerty a tradiční noční after party s předními DJ´s , tak i v krásnéhudební Stodole Maříž, kam si zajedeme festivalovým autobusem na pohodové odpolední koncerty. Letos už podruhé se v rámci projektu Zrcadlení zapojí do Slavonice Festu i sousední rakouské Kulturbrücke Fratres. Hlavní program festivalu doplní doprovodný program pro děti i oblíbené výstavy umění.

Ať už strávíte čtyři dny v kině, protancujete večery na koncertech a noci na afterparty, nebo si dáte pohodový mix toho všeho, zůstává spojení filmů, přátelské atmosféry, umění, hudby, přírody, renesančního města a letního relaxu hlavním mottem Slavonice Festu i pro rok 2019. 

Festival ani letos nebude soutěžní. Kromě Ceny odborné poroty pro nejlepší snímek z doprovodné sekce studenstkých filmů bude jedinou cenou, kterou SLAVONICE FEST udělí, Cena diváků pro nejlepší film. Tu loňskou získal film z britské sekce WIND RIVER režiséra Taylora Sheridana. Kdo zvítězí letos, je jen na Vás.

Foto: Mydy Rabycad, autor Alžběta Jungrová

 

Sekce České filmy
Sekce World
Sekce Británie
Sekce Výběr podle Jaroslava Róny
Sekce HBO
Sekce Česká televize
Sekce Doprovodný filmový program
Sekce Zvláštní uvedení
Sekce S dětmi do kina
Sekce Česká televize pro nejmenší