Milí návštěvníci SLAVONICE FESTu, na této stránce najdete mix informací, které by se vám mohly před příjezdem na festival hodit. jAK TO NA FESTIVALU CHODÍ, JAK NA AKREDITACE A VSTUPENKY NAJDETE zde

Těšíme se na vás! Už pojedenácáté.

POČASÍ

SLAVONICE FEST se koná za každého počasí. Za eventuální nepřízeň počasí nenese pořadatel odpovědnost. Ale bude krásně!

KINA

Filmy kromě dětských uvádíme v originálním znění s českými titulky.

OBSAZENOST SÁLŮ:  ČERVENÁ - ORANŽOVÁ - MODRÁ
Před začátkem každé projekce v programu na webu i v naší aplikaci uvidíte barevně rozlišenou předpokládanou obsazenost sálů. Budete si moct na poslední chvíli vybrat film, na který se s největší pravděpodobností dostanete.

JEDNOTLIVÉ VSTUPENKY
Rezervace jednotlivých míst v sálech / vstupenek na filmy není na Slavonice Festu možná. Rezervace místa v sále pro držitele festivalových akreditací končí 10 min. před začátkem projekce.  Poté začíná prodej jednotlivých vstupenek na neobsazená místa. Vstupenky nejsou v předprodeji, kupují se výhradně těsně před projekcí v sále.

UPOZORNĚNÍ:
Misto v sále, které zaujmete, je vaše pouze na jednu projekci.
Není možná jeho rezervece na další film, a to ani pomocí bundy nebo deštníku. 
Stejně tak není možné zabírat a držet více míst najednou pro později příchozí.
Děkujeme za pochopení a vzájemnou ohleduplnost.

Festivalové centrum - Institut Slavonice -  SÁL 1 - MALÝ    SÁL 2 - STŘEDNÍ

Otevřeno denně od středy 2. do neděle 6. srpna, 9:00 - 21:00
Kromě dvou klimatizovaných projekčních sálů je v Institutu umístěn prodej všech typů akreditací, hudebních vstupenek i akreditační centrum, kde si návštěvníci vymění předem zakoupené vstupenky, akreditace a vouchery za  vstupové náramky. !MOŽNOST PLATBY KARTOU! V budově je guest servis, koordinace ubytování a sídlo festivalové produkce. Více ZDE. 

Kulturák - VELKÝ SÁL - KINO i KONCERTY

V prostorách obrovského kulturního domu, který pochází z dob megalomanské komunistické výstavby na konci 70. let, se  bude letos během dne promítat v největším kinosále festivalu, který pojme až 350 diváků, a večer se na pódiu odehrají 4 velké festivalové koncerty a taneční párty. Bezbariérové WC k dispozici.
Občerstvení ve venkovní chill out zóně od 11 hodin
do noci -   bar, gastro zóna. Prodej vstupenek na místní projekce.

Spolkový dům Slavonice  -   STŘEDNÍ  sál

Spolkový dům je celý bezbariérový. Návštěvníci si mohou posedět v příjemné kavárně, nakoupit bio sortiment a obdivovat unikátní rekonstrukci objektu. Výsledkem je čistý, moderní a útulný objekt, který je denně otevřen široké veřejnosti.  Podávají se tady zdravé snídaně, lehké obědy, přichystaný je čajový bar i dětská herna - děti zde ale  nehlídáme. Prodej vstupenek na místní projekce.

Kino Stodola (Slavonice) - VELKÝ SÁL

Netradiční a  velmi oblíbený klimatizovaný kinosál v městské stodole. U kina je hezké dětské hřiště! (Kino má bezbariérový přístup. Nemá bb toalety)

ŠKOLA na náměstí -  MALÝ SÁL

V přízemí Speciální školy na náměstí přímo pod pod slavonickou věží je klimatizovaný  kinosál. V prvním patře školy bude od čtvrtka do soboty od 15 do 17 hodin otevřena  Festivalová tvůrčí dílna pro děti (do 6 let v doprovodu rodičů).

Letní kino Cinestar

Oblíbené kino pod širým nebem s téměř neomezenou kapacitou na malebném slavonickém náměstí promítá od středy do soboty filmy pro nejširší publikum. Občerstvení během promítání v Relax Cafe Podloubí, Julius Meinl Cafe a Jindrově vinařství. (Bezbariérový přístup, bb toalety v průchodu u Obecního úřadu)

Hudba

STODOLA MAŘÍŽ 

Nabídne od čtvrtka do neděle od 15 hodin denně dva pohodové koncerty.  Do Stodoly Maříž doporučujeme vzít si deku nebo podsedáky. Sedí se na balících slámy a leží na louce. Dopravu na trase Slavonice - Maříž a zpět zajišťuje festivalový autobus. Jízdní řád ZDE. Prodej vstupenek na koncerty ve Slavonicích i v Maříži.

kulturák stage

V prostorách obrovského kulturního domu, který pochází z dob megalomanské komunistické výstavby na konci 70. let, se  bude letos během dne promítat v největším kinosále festivalu, který pojme až 350 diváků, a večer se na pódiu odehrají 4 velké festivalové koncerty.
Občerstvení ve venkovní chill out zóně od 11 hodin až do noci -   bar, gastro zóna.

 

 Otvírací časy pokladen

STŘEDA 31. 7.

ČTVRTEK - NEDĚLE

STODOLA MAŘÍŽ   koncerty                                         

X

14:00 - 19:00

     

Kulturák                                      

X

9:00 - konec koncertu

     

Festivalové centrum - Institut, Sál 1, 2       

9:00 - 20:00

9:00 - 21:15

Kino Škola náměstí                               

X

9:00 - 19:30

Kino Stodola (Slavonice)                                         

X

9:00 - 21:15

     

Kino Spolkový dům                                       

X

9:00 - 21:15

Letní kino Cinestar 


            

19:30 - 21:00

 

19:30 - 21:00

 


OBčerstvení

Hladem ani žízní během festivalu nikdo trpět nebude.  Zóny s občerstvením najdete na všech  festivalových místech:

 ViP OFYR Gril ve dvoře  besídky - Grilování na dřevě

Nejrychlejší jídlo během dne z našeho grilu!

Gril na dvoře Besídky, který je otevřený pro všechny návštěvníky festivalu.  Grilujeme na dřevě na stylovém OFYR  grilu - kuřecí a vepřové steaky, klobásky, hermelín, oštěpek, zeleninu, kukuřici. V nabídce je  vynikající Víno I Pivo -  vína Sonberk (bílé) a Jindrovo vinařství (růžové, Prosecco,  Frizzante), pivo Žatec, limonády Zon, whisky Jameson a další. Příjemné klidné posezení ve stínu. Denně od 14 hodin.

RELAX CAFÉ PODLOUBÍ  - Julius meinl - JINDROVO VINAŘSTVÍ

najdete na náměstí v podloubí pod slavonickou věží u Letního kina Cinestar. Tady si můžete dát výbornou kávu a různé speciality v tradičním stanu - kavárně Julius Meinl, českou limonádu ZONku, pivo Sedmý schod ze Žatce, vynikající sklenku bílého vína z moravského vinařství Sonberk nebo růžové či  Frizzante  v oblíbeném stánku Jindrova vinařství nebo pravou irskou whisky Jameson a relaxovat. Je tu taková pohoda, že zvednout se a odejít do kina je někdy dost těžké:)

GASTRO & BAR  KULTURÁK Zóna

Před Kulturákem najdete pohodový  stan s plným gastro sortimentem. V něm se během dne mezi projekcemi budete moct najíst i napít...zkrátka občerstvit. A večer si dát třeba míchaný drink. V Kulturáku bude i letos opět oblíbený bar.

asiaN tasting by mAra

Vyhlášená asijská fusion kuchyně šéfkuchaře a cestovatele Marka Pártla. Kam letos třeba na thaiské nudle, kokosovou polévka nebo  jarní závitky? Na náměstí do prostoru Letního kina.

CIRCUS BURGER

Stříbrný foodtrack a v něm burgry všech chutí a vůní. A taky smažák, hranolky, salát nebo denní polévka. Na náměstí u Letního kina.

Hudební stodola Maříž

Kromě festivalové nabídky nápojů se už tradičně můžete těšit na mařížské domácí dobroty.

na vozíčku a s průkazem ZTP/P

Naši festivaloví hosté  na vozíčku s průkazem  ZTP a ZTP/Phosté s průkazem ZTP/P mají  vstup zdarma. Jejich doprovod platí plnou cenu. 

Plně bezbariérový je celý Spolkový dům Slavonice  - zadní vstup vhodnější (kino, občerstvení, toalety, relax).
Kulturák Slavonice - přístup po rampě zařídíme, bb toaleta k dispozici (kino, večerní koncerty, občerstvení)
Kino Stodola i hudební Stodola Maříž mají bezbariérový přístup (nemají bb toalety).  
Bezbariérový přístup má i Letní kino na náměstí.
Vedle něj, v průchodu mezi Obecním úřadem a Infocentrem Slavonice, jsou VEŘEJNÉ BB TOALETY (strmější nájezd, poloschůdek).
V ostatních prostorách festivalu vám s vozíčkem po domluvě rádi pomůžeme.
Jestli se k nám chystáte, budeme rádi, když nám napíšete, a my vám předem dáme tipy, jak projet festivalem a narazit na co nejmíň bariér - press@slavonicefest.cz.

DĚTi

- Od čtvrtka do soboty od 15 hodin je ve ŠKOLE NA NÁMĚSTÍ dvouhodinová výtvarná dílna pro děti. Vstup zdarma. Do 6 let z bezpečnostních důvodů pouze v doprovodu rodičů.  U Kina Stodola najdete  velké dětské hřiště - klouzačky, prolejzačky, pískoviště, houpačky, lavičky i dost míst na deku.
- Program pro děti najdete v sekci Program - Doprovodný program.
- Festivalové filmové projekce - kromě dětských sekcí - jsou přístupné až od 15 let.
Dětská sekce televizní tvorby ČT pro nejmenší (ČTN) – vstup zdarma, filmová sekce S dětmi do kina (DK) všichni platí 50% ceny vstupenky, Letní kino Cinestar – děti DO 12 let platí 50% ceny vstupenky, OD 12 let plnou cenu. 
- Na koncerty mají děti do 12 let vstup zdarma a to pouze v doprovodu zákonného zástupce, který v případě potřeby doloží věk dítěte (např. kartička zdravotní pojišťovny). 
- Děti nehlídáme.
!! ZA NEZLETILÉ NÁVŠTĚVNÍKY SLAVONICE FESTU NESOU  PLNOU ODPOVĚDNOST RODIČE NEBO ZÁKONNÝ ZÁSTUPCE !!

DOprava a PARKOvání

Festivalový bus Slavonice - Maříž jezdí denně. Cena jízdenky je 30 Kč/ jízda
Jízní řád a podrobné info k dopravě a parkování najdete ZDE a v tištěném programu.

PARKOVÁNÍ na hlavním námestí (nám. Míru) není v době festivalu možné. V celé zóně centra  platí zákaz parkování. Ubytovaní hosté mohou zaparkovat na nezbytně nutnou dobu a po ubytování svá auta přeparkovat.
VYUŽÍVEJTE PARKOVIŠTĚ U AUTOBUSOVÉHO A VLAKOVÉHO NÁDRAŽÍ.
MAPKU NOVÝCH ZÁCHYTNÝCH PARKOVIŠŤ U SLAVONIC NAJDETE VE FESTIVALOVÉM CENTRU a ZDE.

Co si Vzít s sebou

Nezapomeňte na občanku a kartičku zdravotní pojišťovny.  Ve Slavonicích je jeden bankonmat, na některých místech je možné platit kartou. V samoobsluze FLOP na náměstí možnost výběru  hotovosti (cashback). Mohly by se hodit holinky a pláštěnky, ale určitě si sbalte klobouk, krém s vysokým opalovacím faktorem, plavky a plážovou osušku. Koupání v nedalekých rybnících. Cyklisti se mohou na festivalu pohybovat i na kole - vlastním, nebo využít půjčovnu kol U Čápů.

Zdraví

AMBULANCE: Tel.: 155

Nemocnice Jindřichův Hradec, a.s., Tel.: +420 384 376 111, Tel.: +420 384 322 070
U Nemocnice 380/III, 377 38 Jindřichův Hradec. Pohotovost, urgentní non-stop příjem!

Nemocnice Dačice, a.s., Tel.:+420 384 358 211, Antonínská 85/II, 380 16 Dačice. Pohotovost jen víkendy a svátky

Podrobné kontakty a rozpis pohotovosti v kraji  https://www.dacice.cz/prakticke-informace/lekarska-pohotovost/

ZVÍŘATA

ZÁKAZ VSTUPU ZVÍŘAT na všechny filmové projekce a večerní koncerty v Kulturáku. Po předchozích zkušenostech musíme, milí diváci, na tomto zákazu trvat. Uvazování čtyřnohých kamarádů před sály po dobu promítání či koncertu také není možné.  Máme pejsky rádi, ale nově jediným místem, kam je s sebou můžete na vodítku vzít, je během koncertů louka hudební Stodoly Maříž. Děkujeme za pochopení.

ZÁKAZY

Je přísně zakázáno vnášet do prostor konání festivalu skleněné nádoby a lahve, pyrotechnické předměty, otevřený oheň, předměty ohrožující bezpečnost, drogy, psychotropní látky, hořlaviny a zbraně jakéhokoli druhu.

ZÁKAZ KOUŘENÍ ve všech interierech. EXTRÉMNÍ NEBEZPEČÍ POŽÁRU!

ZÁKAZ VSTUPU ZVÍŘAT DO SÁLŮ.

PŘÍSNÝ ZÁKAZ vnášení jakýchkoli vlastních alkoholických nápojů do prostor festivalu.

Během koncertů je zakázaný crowdsurfing – plavání na rukách, a stagediving – skákání z pódia:)

PRAVIDLA A PODMÍNKY

Změna programu vyhrazena.

Zakoupené akreditace a vstupenky budou ve Festivalovém centru v Institutu Slavonice vyměněny za vstupové náramky. Při ztrátě vstupového náramku nevzniká nárok na jeho náhradu.

Organizátor nenese odpovědnost za ztráty a škody vzniklé na majetku či zdraví návštěvníka, pokud vznikly nedbalostí návštěvníka či z viny jiných návštěvníků či třetích osob.

Konfliktní a agresivní chování stejně jako porušení zákazů či pravidel festivalu může být důvodem k vykázání z prostor festivalu, případně k odebrání vstupového náramku bez náhrady.

Z důvodu vlastní bezpečnosti a bezpečnosti ostatních návštěvníků prosíme o zodpovědné chování během festivalu.