Milí přátelé,

píšete nám a ptáte se, jak to letos vypadá s festivalem. Úplně vás chápeme, léto se blíží a chtělo by to alespoň nějaký plán. Podívali jsme se tedy do naší křišťálové koule, protože její prognózy jsou spolehlivější než informace vlády, a se Slavonice Festem 2021 se to má momentálně takhle:

Festival připravujeme, a pokud v létě nebude platit nějaký generální zákaz kulturních akcí, tak festival bude. Termín je stanovený opět na začátek srpna, od středy 4. do neděle 8. V jakém rozsahu se Slavonice Fest letos uskuteční, to teď ale nedokáže odhadnout nikdo. Nepočítáme s tím, že by v létě padly všechny restrikce a hygienická opatření. Proto připravujeme letošní ročník sice komornější než v letech před pandemií, ale výrazně větší a pestřejší, než bylo jeho loňské Korona TORZO. Plánujeme, že se letos zase vrátíme i do rakouského Kulturbrücke Fratres.

Víc nám dnes naše křišťálová koule neprozradila. Sledujte proti i nadále náš Facebook a web, o všech novinkách vás budeme informovat. Doufáme, že to budou už jen samé dobré zprávy.

Hodně zdraví všem, držte se a těšíme se na vás v létě!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------              

 

Milí návštěvníci SLAVONICE FESTu, na této stránce najdete mix informací, které by se vám mohly před příjezdem na festival hodit.  Těšíme se na vás! UŽ PO sedmé

POČASÍ

SLAVONICE FEST se koná za každého počasí. Za eventuální nepřízeň počasí nenese pořadatel odpovědnost. Ale bude krásně!

KINA

Letos najdete před projekcemi jak v programu na webu, tak v připravované  aplikaci, orientační informace o obsazenosti jednotlivých sálů. Rezervace jednotlivých míst v sálech / vstupenek na filmy není na Slavonice Festu možná. Rezervace místa v sále pro držitele festivalových akreditací končí 10 min. před začátkem projekce.  Poté začíná prodej jednotlivých vstupenek na neobsazená místa.

Festivalové centrum - Institut Slavonice -  SÁL 1 - MALÝ    SÁL 2 - STŘEDNÍ

Otevřeno denně od středy 5. do neděle 9. srpna, 9:00 - 21:00
Kromě dvou klimatizovaných projekčních sálů je v Institutu umístěn prodej všech typů akreditací, hudebních vstupenek i akreditační centrum, kde si návštěvníci vymění předem zakoupené vstupenky, akreditace a vouchery za  vstupové náramky. !MOŽNOST PLATBY KARTOU! V budově je guest servis, koordinace ubytování a sídlo festivalové produkce. Více ZDE.  Ve Festivalovém centru proběhne letos výstava černobílých fotografií z filmu TOMAN fotografky Báry Lockefeer Švejdové. Mezi projekcemi si můžete dát na zahrádce Institutu v CAFÉ FESTIVAL cukr, kávu, limonádu, nebo sklenku Frizzante:)

Kino Fratres (rakousko) !NOVÉ! - VELKÝ SÁL

Promítáme denně  také v rakouském Kulturbrücke Fratres. Mezi projekcemi si zde můžete prohlédnout i výstavu  xxx a navštívit expozici v "Museum Humanum". Nápojové občerstvení na místě. Projekce ve Fratres nasazujeme tak, abyste stihli koncerty ve Stodole Maříž. Jízdní řád festivalových autobusů najdete ZDE

Spolkový dům Slavonice  -   STŘEDNÍ  sál

Spolkový dům je bezbariérový. Návštěvníci si mohou posedět v příjemné kavárně, nakoupit bio sortiment a obdivovat unikátní rekonstrukci objektu. Výsledkem je čistý, moderní a útulný objekt, který je denně otevřen široké veřejnosti.  Podávají se tady zdravé snídaně, lehké obědy, přichystaný je čajový bar i dětská herna - děti zde ale  nehlídáme. Prodej vstupenek na místní projekce. Půjčovna kol a elektrokol (cena na dotaz) - rezervace na info@grasel.eu, tel. 733 325 855.

Kulturák - VELKÝ SÁL

V prostorách obrovského kulturního domu, který pochází z dob megalomanské komunistické výstavby na konci 70. let, bude letos velký  kinosál. Občerstvení ve venkovní chill out zóně od 11 hodin. Prodej vstupenek na místní projekce.

Kino Stodola (Slavonice) - VELKÝ SÁL

Netradiční a  velmi oblíbený klimatizovaný kinosál v městské stodole. U kina je velké nové dětské hřiště!

ŠKOLA na náměstí -  MALÝ SÁL

V přízemí Speciální školy na náměstí přímo pod pod slavonickou věží je klimatizovaný  kinosál. V prvním patře školy bude od 15 do 17 hodin otevřena  Festivalová tvůrčí dílna pro děti (do 6 let v doprovodu rodičů).
V podloubí najdete festivalové RELAX CAFÉ PODLOUBÍ, kde si můžete dát snídani nebo rychlý snack během dne, výbornou kávu Julius Meinl, českou limonádu ZONku, pivo Žatec, sklenku vína,  Frizzante nebo oblíbený Aperol, připojit se na wifi a relaxovat.

Letní kino Cinestar

Oblíbené kino pod širým nebem s téměř neomezenou kapacitou na malebném slavonickém náměstí promítá od středy do neděle filmy pro nejširší publikum. Občerstvení během promítání v Relax Cafe Podloubí.

!! nebezpečí požáru!! absolutní zákaz kouření cigaret včetně  elektronických v interierech !!

 

Hudba

STODOLA MAŘÍŽ 

Nabídne od čtvrtka do neděle od 15 hodin denně dva pohodové koncerty.  Do Stodoly Maříž doporučujeme vzít si deku nebo podsedáky. Sedí se na balících slámy a leží na louce. Dopravu na trase Slavonice - Fratres - Maříž a zpět zajišťuje festivalový autobus. Jízdní řád ZDE. Prodej vstupenek na koncerty ve Slavonicích i v Maříži.

V Maříži se každý den otevře ve 13 hodin v místním kostelíku výstava ..... V přilehlé zahradě bude opět instalace soch a dalších realizicí akad. sochaře Martina Ceplechy.

 Otvírací časy pokladen

STŘEDA 5. 8.

ČTVRTEK - NEDĚLE

STODOLA MAŘÍŽ   koncerty                                         

X

14:00 - 19:00

     

Kulturák - kino                                       

X

9:00 - 17:30

     

Festivalové centrum - Institut, Sál 1, 2       

9:00 - 20:00

9:00 - 21:15

Kino Škola náměstí                               

X

9:00 - 19:30

Kino Stodola (Slavonice)                                         

X

9:00 - 21:15

     

Kino Spolkový dům                                       

X

9:00 - 21:15

Letní kino Cinestar 

Kino Fratres (Rakousko)                             

19:30 - 21:00

X

19:30 - 21:00

před projekcemi


OBčerstvení

Hladem ani žízní během festivalu nikdo trpět nebude.  SLAVONICE FEST připravuje  zóny s občerstvením na všech  festivalových místech:

Vi Gril ve dvoře  - "OFYR" Grilování na dřevě

VIP Gril neznamená nic jiného, než Víno I Pivo Gril!  Gril na dvoře Besídky je otevřený pro všechny návštěvníky festivalu.  Letos máme novinku - grilujeme na dřevě na stylovém OFYR  grilu - kuřecí a vepřové steaky, klobásky, hermelín, oštěpek, zeleninu, kukuřici. V nabídce je  vynikající Víno I Pivo -  vína Sonberk (bílé) a Jindrovo vinařství (růžové, Frizzante), pivo Žatec, nealko Zon, příjemné klidné posezení ve stínu. Denně od 14 hodin.

RELAX CAFÉ PODLOUBÍ  - Julius meinl

najdete na náměstí v podloubí pod slavonickou věží u Letního kina Cinestar. Tady si můžete dát snídani i rychlý snack během dne, výbornou kávu a různé speciality v tradičním stanu - kavárně Julius Meinl, kde se dá za kávu někdy platit básní, českou limonádu ZONku, pivo Žatec, vynikající sklenku bílého vína z moravského vinařství Sonberk nebo růžové či  Frizzante z Jindrova vinařství, oblíbený Aperol nebo pravou irskou whisky Jameson, připojit se na wifi a relaxovat. Je tu taková pohoda, že zvednout se a odejít do kina je někdy dost těžké:)

NOVINKA! Bistro mlsný medvěd

Na náměstí u kašny bude letos nové bistro a v něm domácí, čerstvě připravené vegetarianské, veganské a bezlepkove speciality z opravdu čerstvých surovin. Polévky, teplá jídla a dezerty!

Novinka!  TOMMY ‘ S BURGER 

Na náměstí u kašny najdete letos i stánek se street foodem – domaci hamburgery, hot dogy, veggie burgery, salaty, domaci hranolky. Chytni do ruky a vyraž do kina:)

Občerstvení na koncertech

 V hudební STODOLE MAŘÍŽ se můžete kromě festivalové nabídky nápojů těšit na mařížské domácí dobroty.

charita na slavonice festu - POmáháme společně!

PINK BUBBLE - organizace, která podporuje onkologické pacienty na prahu dospělosti, přiveze na Slavonice Fest růžové Frizzante z Jindrova Vinařství. A každá sklenička, kterou si dáte, bude opravdu na zdraví.  Přispějete jejím prostřednictvím mladým lidem, kterým zkomplikovalo život onkologické onemocnění, být šťastnější a postavit se co nejdříve zpátky na vlastní nohy. Více na www.pinkbubble.cz

KAPIČKAcharitativní bazárek v Kulturáku podporuje malé děti s akutní leukemií  a jejich rodiny. Založila ho slavonická maminka Naďa Cigaleová, když život jejího syna zachránila transplantace kostní dřeně. Denně od 10 do 19 hodin můžete v Kapičce přispět nákupem malým pacientům i vy. V Kapičce bude také probíhat kasičková sbírka. Přispět můžete i nákupem kapičkových plátěných tašek.

na vozíčku a s průkazem ZTP/P

Naši festivaloví hosté  na vozíčku s průkazem  ZTP a ZTP/Phosté s průkazem ZTP/P mají  vstup zdarma. Jejich doprovod platí plnou cenu. Plně bezbariérový je celý Spolkový dům a jeho kinosál. Kino Stodola  má bezbariérový přístup (nemá bezbariérové soc. zařízení).  V osatních prostorách festivalu  vám s vozíčkem po domluvě rádi pomůžeme. V průchodu mezi Obecním úřadem a Infocentrem Slavonice jsou veřejné bezbariérové toalety.

DĚTi

Od čtvrtka do neděle od 15 hodin je ve ŠKOLE NA NÁMĚSTÍ dvouhodinová výtvarná dílna pro děti. Vstup zdarma. Do 6 let z bezpečnostních důvodů pouze v doprovodu rodičů.  U Kina Stodola najdete nové krásné velké dětské hřiště - klouzačky, prolejzačky, pískoviště, houpačky, lavičky i dost míst na deku.

Program pro děti najdete v sekci Program - Doprovodný program.

Festivalové filmové projekce - kromě dětských sekcí - jsou přístupné až od 15 let.

Dětská sekce televizní tvorby ČT pro nejmenší (ČTN) – vstup zdarma, filmová sekce S dětmi do kina (DK)Letní kino Cinestar – děti DO 12 let platí 50% ceny vstupenky, OD 12 let plnou cenu. 

Na koncerty mají děti do 12 let vstup zdarma a to pouze v doprovodu zákonného zástupce, který v případě potřeby doloží věk dítěte (ideální je kartička zdravotní pojišťovny, kterou by měl mít každý u sebe). 

Děti nehlídáme.
!! ZA NEZLETILÉ NÁVŠTĚVNÍKY SLAVONICE FESTU NESOU  PLNOU ODPOVĚDNOST RODIČE NEBO ZÁKONNÝ ZÁSTUPCE !!

DOprava a PARKOvání

Festivalový bus Slavonice - Fratres - Maříž jezdí denně. Cena jízdenky je 20 Kč/ jízda

Jízní řád, info k dopravě a parkování najdete ZDE a v tištěném programu.

Co si Vzít s sebou

Nezapomeňte na občanku a kartičku zdravotní pojišťovny.  Ve Slavonicích je jeden bankonmat, na některých místech je možné platit kartou. V samoobsluze FLOP na náměstí možnost výběru  hotovost (cashback). Mohly by se hodit holinky a pláštěnky, ale určitě si sbalte klobouk, krém s vysokým opalovacím faktorem, plavky a plážovou osušku. Koupání v nedalekých rybnících. Cyklisti se mohou na festivalu pohybovat i na kole - vlastním, nebo využít půjčovnu kol ve Spolkovém domě nebo U Čápů.

Zdraví

AMBULANCE: Tel.: 155

Nemocnice Jindřichův Hradec, a.s., Tel.: +420 384 376 111, Tel.: +420 384 322 070
U Nemocnice 380/III, 377 38 Jindřichův Hradec. Pohotovost, urgentní non-stop příjem!

Nemocnice Dačice, a.s., Tel.:+420 384 358 211, Antonínská 85/II, 380 16 Dačice. Pohotovost jen víkendy a svátky

ZVÍŘATA

V prostorách SLAVONICE FESTu musí být na vodítku a nesmí ohrožovat nebo obtěžovat ostatní návštěvníky festivalu. Ubytování zvířat je možné jen se souhlasem majitele ubytovací kapacity.

ZÁKAZY

Je přísně zakázáno vnášet do prostor konání festivalu skleněné nádoby a lahve, pyrotechnické předměty, otevřený oheň, předměty ohrožující bezpečnost, drogy, psychotropní látky, hořlaviny a zbraně jakéhokoli druhu.

ZÁKAZ KOUŘENÍ ve všech interierech. EXTRÉMNÍ NEBEZPEČÍ POŽÁRU!

PŘÍSNÝ ZÁKAZ vnášení jakýchkoli vlastních alkoholických nápojů do prostor festivalu.

Během koncertů je zakázaný crowdsurfing – plavání na rukách, a stagediving – skákání z pódia:)

PRAVIDLA A PODMÍNKY

Změna programu vyhrazena.

Zakoupené akreditace a vstupenky budou ve Festivalovém centru v Institutu Slavonice vyměněny za vstupové náramky. Při ztrátě vstupového náramku nevzniká nárok na jeho náhradu.

Organizátor nenese odpovědnost za ztráty a škody vzniklé na majetku či zdraví návštěvníka, pokud vznikly nedbalostí návštěvníka či z viny jiných návštěvníků či třetích osob.

Konfliktní a agresivní chování stejně jako porušení zákazů či pravidel festivalu může být důvodem k vykázání z prostor festivalu, případně k odebrání vstupového náramku bez náhrady.

Z důvodu vlastní bezpečnosti a bezpečnosti ostatních návštěvníků prosíme o zodpovědné chování během festivalu.