Středa 31.7.  SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ SLAVONICE FESTU 2019


Dvě vernisáže,  filmový happening ve stylu 70. let, našlápnutý koncert v Kulturáku, Slavonice, Fratres, Maříž, léto a po roce zase spolu! Jestli jedete z daleka, určitě vyražte včas, protože začínáme už 

V 16:00 Kulturbrücke Fratres  vernisáž výstavy Dany Sahánkové „STÍN VE KŘOVÍ“

Výstavu obrazů zahájí spolu s autorkou Ondřej Trojan a doprovodí ji vystoupení zpěvačky Josefiny Žampové. V prostoru Kulturbrücke Fratres představíme i výstavu sochaře Martina Ceplechy. Po  skončení se všichni přesuneme z Rakouska zpátky do Čech na další akci zahajovací dne, kterou je:

V 18:00 Kostelík Maříž  vernisáž výstavy Pavla Štingla a Zdeňka Lhotského "Sarkofág pro královnu"

Výstava k premiéře časosběrného dokumentu Sarkofág pro královnu režiséra Pavla Štingla, zachycujícího vznik unikátního projektu skleněného sarkofágu pro dánskou královnu Margrethe II. Jediný na světě, kdo ho dokázal podle návrhu sochaře Bjørna Nørgaarda  vyrobit, byl český výtvarník a odborníka na tavené sklo Zdeněk Lhotský. Vernisáž zahájí Ondřej Trojan a výstavu uvede Pavel Štingl a Zdeněk Lhotský. K nové zahradní instalaci, která letos přibyde k sochám Martina Ceplechy, promluví pan Boháč. Poté bude čas vrátit se z vesnice zpátky do města, odložit kraťasy a tenisky a pořádně se vyladit  na slavnostní zahájení

ve 21:00  Letní kino Cinestar    horečka sobotní noci                           
     
23:00  Kulturák                        mydy rabycad

Festival zahájíme  muzikálem Horečka sobotní noci v letním kině Cinestar na náměstí a happeningem v duchu 70. let, který vyvrcholí koncertem mezinárodně úspěšných Mydy Rabycad ve slavonickém Kulturáku. „Loni byli diváci nadšení z Formanových Vlasů a celého zahajovacího hippie večera. Takže letos navazujeme a posouváme se do sedmdesátých let,“ říká k netradičnímu zahájení, které se na Slavonice Festu možná stane tradicí, jeho hlavní organizátor, režisér Ondřej Trojan.

Heslo večera: „Čím víc třpytek, tím víc disco!" Inspiraci najde například TADY nebo TADY a samozřejmě tady:Vstup na vernisáže je volný. Do Fratres a Maříže pojede festivalový autobus:
15:15  Slavonice (U pekárny) - Fratres
17:40 Slavonice (U pekárny) - Fratres - Maříž
19:00 Maříž - Slavonice (U pekárny)

Letní kino a občerstvení v RELAX CAFE PODLOUBÍ bude otevřeno od 20:00.
Vstupenky do kina budou v  prodeji 31. 7. ve Festivalovém centru i v letním kině na náměstí, vstupenky na koncert jsou v předprodeji, na místě pak ve Festivalovém centru a v Kulturáku.

PROGRAM Slavonice Festu stále po ruce!
Přidejte si na plochu svého chytrého telefonu nebo tabletu https://app.slavonicefest.cz (QR kód) a naplánujte si svůj denní program.

 

TĚŠÍME SE NA VÁS!

 

Děkujeme vám za podporu letošních charitativních projektů:

PINK BUBBLE
Organizace, která podporuje onkologické pacienty na prahu dospělosti, přiveze na Slavonice Fest úžasné charitativní FRIZANTE z Jindrova vinařství. A každá sklenička, kterou si dáte, bude opravdu na zdraví.  Přispějete jejím prostřednictvím mladým lidem, kterým zkomplikovalo život onkologické onemocnění, být šťastnější a postavit se co nejdříve zpátky na vlastní nohy. Více se dozvíte na www.pinkbubble.cz
 

KAPIČKA Z.S.
Charitativní bazárek Kapička z.s. v Kulturáku podporuje malé děti s akutní leukemií  a jejich rodiny. Založila ho slavonická maminka Naďa Cigaleová, když život jejího syna zachránila transplantace kostní dřeně. Denně od 10 do 19 hodin můžete v Kapičce přispět nákupem letního festivalového modýlku malým pacientům i vy. V Kapičce bude také probíhat kasičková sbírka, budete si moct koupit kapičkové tašky nebo zacvičit denně od 9:00 do 9:45 jógu s Míšou v parku vedle Festivalového centra (v případě deště v jeho suterenu).

 

Výstavy a koncerty zahajovacího dne jsou součástí projektu Zrcadlení 2019 , který se koná ve spolupráci se Slavonickou renesanční, o.p.s. za finanční podpory Evropského fondu pro regionální rozvoj INTERREG Rakousko - Česká republika.