Vítězem Ceny diváků Slavonice Festu 2021 se stává film

RYTÍŘI SPRAVEDLNOSTI

Cenu symbolicky předá ředitel festivalu Ondřej Trojan před projekcí v 18:30 v Kulturáku.

Gastro Zóna KULTURÁK -  DJ ANCHE ER

Gastro Zóna KULTURÁK - DJ ANCHE ER

Středa 4.8.|23:00|LETNÍ KINO CINESTAR
LENKA NOVÁ+Petr Malásek+Josef Štěpánek

LENKA NOVÁ+Petr Malásek+Josef Štěpánek

Lenka Nová, zpěvačka s nezaměnitelným sametovým altem. Pochází z Brna, kde začínala se zpěvěm v místních rockových kapelách. Poté 12 let působila v kapele Laura a její tygři, s níž odehrála stovky koncertů a vydala několik alb. Od roku 2008 úzce spolupracuje s textařem Michalem Horáčkem. Od roku 2012 je na sólové dráze. Vydala čtyři sólová alba Nová deska (2003), Psí hodina (2012), Čtyřicítka (2016) a Dopisy (2020).Na čtvrtém sólovém albu Dopisy, jehož výslednou podobu předurčil tým špičkových hudebníků a textařů pod producentským vedením kytaristy Josefa Štěpánka a mistra zvuku Michala Pekárka, se Lenka Nová  poprvé výrazně prosadila i jako autorka. A právě Dopisy  představí v doprovodu Petra Maláska a Josefa Štěpánka divákům letošního Slavonice Festu.

KONCERT UVÁDÍME V RÁMCI PROJEKTU "ZASE SPOLU"  PODPOŘENÉHO Z EVROPSKÉHO FONDU PRO MÍSTNÍ ROZVOJ INTERREG RAKOUSKO - ČR

Čtvrtek 5.8.|15:00|STODOLA MAŘÍŽ
KVĚTY

KVĚTY

Skupina KVĚTY existuje už od začátku tohoto tisíciletí. Po celou dobu se výrazně měnil její zvuk. Od roku 2019 hraje jako quartet, v sestavě posílené o bubeníka Jakuba Kočičku. 
Ačkoliv je experimentální a hledačská, počet jejích posluchačů se rozrozstl do velmi širokého spektra. Oceňovány jsou silné texty, aranžérská barevnost, brilatní výtvarné řešení obalů desek, živelné koncerty a přítomnost humoru.
Skupina spolupracovala s divadlem DNO, natočila hudbu k rozhlasové hře složila a nahrála písně pro televizní seriál Svět pod hlavou oceněný Českým lvem. 
Kapela také složila a nahrála hudbu pro celovečerní film Jakuba Šmída "Na krátko".

Čtvrtek 5.8.|16:30|STODOLA MAŘÍŽ
Gastro Zóna  DJ MACEO

Gastro Zóna DJ MACEO

Čtvrtek 5.8.|22:30|KULTURÁK
KAREL PLÍHAL

KAREL PLÍHAL

Karel Plíhal je český kytarista, zpěvák, skladatel, textař, hudební režisér a aranžér.  První sólové vystoupení měl v roce 1983. Karel Plíhal je čtyřnásobný držitel ceny soutěžního hudebního festivalu Porta. Jemná a hravá poetika, komorní atmosféra. Vše ve formě inteligentně humorných, často vyzrále sebeironických textů nebo krátkých veršovánek uvozujících či doplňujících jednotlivé písničky. Projev, který nelze napodobit. Plíhal – to je silná, pozitivní „energie sbalená ne do cukru“, nýbrž do zpěvu, recitování a hry. Je zážitek slyšet Plíhala z přehrávače nebo číst jeho veršovánky. O něčem jiném je ale vnímat neopakovatelnou atmosféru jeho koncertů.

KONCERT UVÁDÍME V RÁMCI PROJEKTU "ZASE SPOLU"  PODPOŘENÉHO Z EVROPSKÉHO FONDU PRO MÍSTNÍ ROZVOJ INTERREG RAKOUSKO - ČR

Pátek 6.8.|15:00|STODOLA MAŘÍŽ
CUMBIA COOPERATIVA

CUMBIA COOPERATIVA

Cumbia Cooperativa je mezinárodní uskupení (Španělsko, Chile, Česká republika a Venezuela). Mezi jejich oblíbené žánry patří především La Cumbia, dokonalý mix afro-karibských perkusí a domácích melodií, který vás přiměje k podvědomému tanci, charakterizovanému cválavým zvukem güiry a sametovými údery conga a tumbadera. V celé produkci jsou cítit i další karibské rytmy, jako je salsa a merengue.

KONCERT UVÁDÍME V RÁMCI PROJEKTU "ZASE SPOLU"  PODPOŘENÉHO Z EVROPSKÉHO FONDU PRO MÍSTNÍ ROZVOJ INTERREG RAKOUSKO - ČR

 

Pátek 6.8.|16:30|STODOLA MAŘÍŽ
Gastro Zóna  DJ MACEO

Gastro Zóna DJ MACEO

Pátek 6.8.|22:30|KULTURÁK
RADŮZA

RADŮZA

Jako z pohádky:) Na ulici ji v roce 1993 objevila Zuzana Navarová a již tři dny na to zpívala ve svatyni českých zpěváků, v pražské Lucerně. O pár týdnů později zde pak triumfovala jako „předskokanka" slavné americké písničkářky Susanne Vega, o šest let později měla stejnou čest při koncertě Mikea Oldfielda. Od té doby vydala několik velmi úspěšných sólových alb, která bez jakékoliv reklamy lámou rekordy v prodejnosti, získala několik zlatých Andělů a bodovala také v anketě Zlatý slavík. Díky své jedinečnosti a originálním písním, čerpajících především z české tradice, zaujala i publikum v zahraničí, například Polsku a ve Francii.Radůza se zvládne doprovodit na několik hudebních nástrojů, její zpěv hřmí, ale i jemně vypráví dojemné příběhy.

KONCERT UVÁDÍME V RÁMCI PROJEKTU "ZASE SPOLU"  PODPOŘENÉHO Z EVROPSKÉHO FONDU PRO MÍSTNÍ ROZVOJ INTERREG RAKOUSKO - ČR

Sobota 7.8.|15:00|STODOLA MAŘÍŽ
PROGRES 2

PROGRES 2

Progres 2 je brněnská rocková skupina hrající od roku 1968 dodnes s přestávkami v letech 1971 až 1977 a 1990 až 1992. Původně vystupovala pod názvem The Progress Organization (1968–1971), v roce 1977 nahrála jednu desku jako skupina Barnodaj. Od roku 1977 hraje již jako Progres 2 s výjimkou let 1987 až 1990, kdy používala název Progres-Pokrok. Lídrem kapely byl do roku 1990 bubeník Zdeněk Kluka, který jako jediný hudebník prošel všechna období a podílel se na všech albech. Od roku 1992, kdy skupina obnovila činnost, je kapelníkem kytarista Pavel Váně.

Sobota 7.8.|16:30|STODOLA MAŘÍŽ
Gastro Zóna  DJ LUDĚK HRZAL

Gastro Zóna DJ LUDĚK HRZAL

Sobota 7.8.|22:30|KULTURÁK
BERT & FRIENDS

BERT & FRIENDS

Bert & Friends je česká popová hudební skupina debutující v roce 2016 singlem Haluzinace. Frontmanem kapely je Albert Romanutti. Členové kapely o sobě tvrdí, že se vrátili v čase z roku 2050 a přišli svými song zachránit hudební scénu.Skladby se vyznačují silným psychedelickým pojetím a abstraktním textem. Nejstreamovanější skladbou kapely na Spotify jsou Plody moří. Roku 2019 byla skupina nominována na Cenu Anděl v kategorii Objev roku. V roce 2021 vyhrála kapela ocenění v kategorii Videoklip na Ceny Anděl za rok 2020.

Neděle 8.8.|15:00|STODOLA MAŘÍŽ
TH!S

TH!S

Kapela TH!S hraje tvrdší rock inspirovaný 70tými léty v Americe. Proto rádi svůj žánr nazývají “root-rock” a hlásí se tak ke kořenům tvrdého rock ‘n’ rollu. Rozhodně to není “kapela herce Vojty Kotka”. Vojta ji sice zakládal, ale hraje v ní na basu a není to projekt, který by chtěl těžit z jeho jména. Naopak. I proto se kapela dlouho bránila vyjít ven se svojí tvorbou, aby tak nespadla do ranku podobných hereckých projektů. Frontman a zpěvák kapely Honza Melíšek je charismatický dlouhán s nakřáplým hlasem a strhujícím projevem, který posluchače dostává do varu. TH!S nabízí energickou show nabitou vtipem, ironií a sebeironií. Jejich hudba je kombinací nekompromisně tvrdých kytarových riffů s příměsí vokálních melodií, které jakoby se zrodily v Nashvillu. Zpívají anglicky, protože mají za to, že to k tomuhle stylu hudby prostě neodmyslitelně patří.

Neděle 8.8.|16:30|STODOLA MAŘÍŽ